Put your alternate content here
  Koszyk: 0 sztuk
  0
Wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej 15. artykułów

 

Nowości
PAKIET. Język angielski. Matura 2019
80,00 zł     50,00 zł
Pozycje
Dla znajomego
Powiedz o tym produkcie komuś, kogo znasz.
Top » Katalog » KĄCIK MATEMATYCZNY » TEO
Teoria liczb
 
Naoka Sato

ISBN: 978-83-7267-596-5
Ilość stron: 80
Rok wydania: 2013
Kod: TEO

Od Autora:
"Ten zbiór notatek z teorii liczb został napisany w roku 1995 z myślą o uczestnikach olimpiad matematycznych, w szczególności Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej (IMO). Obejmuje on podstawowy materiał, który powinien znać każdy uczestnik tych zawodów. Ten tekst ma być punktem odniesienia i nie zastępuje, ale raczej jest uzupełnieniem podręcznika teorii liczb. Odnośniki do literatury czytelnik może znaleźć na końcu skryptu. Dowody podane są w stosownych przypadkach lub gdy ilustrują one pewną intuicję, albo ważną ideę. Problemy są zaczerpnięte z różnych źródeł, wiele pochodzi z wcześniejszych olimpiad i konkursów, zwykle są bardzo wymagające."

Publikacja autorstwa Naoki Sato to pozycja, która zawiera podstawowy materiał z olimpijskiej teorii liczb i przygotowuje do radzenia sobie z tymi zadaniami. Broszura przyda się uczniom, którzy dopiero rozpoczynają swoje przygody z konkursami matematycznymi, jak i tym, którzy mają już w tym zakresie bogate doświadczenie.
Naoki Sato bardzo starannie dobrał zadania treningowe. Wiele z nich pochodzi z zawodów IMO lub innych, ale są też problemy o mniejszym poziomie trudności. W każdym rozdziale znajdują się przykłady, dzięki którym można szybko zrozumieć dany materiał.
Książka została uzupełniona przez tłumaczy (Maciej Gawron, Kamil Kuźmicki, Konrad Żołna) o rozwiązania wszystkich zadań, które autor zawarł  na końcu każdego rozdziału. Pozwoli to na poznanie nowych technik dowodowych, a sam zbiór jest przez to bardziej kompletny i samowystarczalny.15,00 zł 12,00 zł
Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 17 wrzesień 2013.
Recenzje


Klienci którzy zakupili ten produkt, kupili również:
PAKIET. Matematyka. Matura 2019 Arkusze

PAKIET. Matematyka. Matura 2019 Arkusze


Fizyka. Repetytorium i zbiór zadań z fizyki

Fizyka. Repetytorium i zbiór zadań z fizyki


ON MIQUEL POINT

ON MIQUEL POINT


Zbiór zadań trudnych z matematyki

Zbiór zadań trudnych z matematyki


MATEMATYCZNY SEZAM

MATEMATYCZNY SEZAM


a Gorzkie ciastka

a Gorzkie ciastka