Put your alternate content here
  Koszyk: 0 sztuk
  0
Wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej 15. artykułów

 

Nowości
Chemia. Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych. Poradnik dla nauczycieli i uczniów.
23,00 zł     17,00 zł
Pozycje
Dla znajomego
Powiedz o tym produkcie komuś, kogo znasz.
Top » Katalog » Fiakier
Fiakrem po Tarnowie
 
Stanisław Potępa

ISBN: 978-83-7267-615-3
Ilość stron: 302
Rok wydania: 2014
Kod: Fiakier

"Do dziś nie wiem, co za przeklęty przypadek i splot osobistych przypadłości spowodował, że na  lat kilkanaście utonąłem w twórczości, którą Niemcy określają "Heimatkunde". Satysfakcja z tego niewielka, pod każdym względem, a życie ucieka. Do dziś nie potrafię rozstrzygnąć, dlaczego opętało mnie to miasto, niezmiennie prowincjonalne w swej mentalności i brudne, po którym przechodzą obcy mi ludzie. Nie pojmuję. Może było to poszukiwanie źródeł zagubionego dzieciństwa, niepogodzenie się z utratą blasku i światła rzeczy, chęć przedłużenia snu, niechęć przebudzenia. Nie wiem, może przyczyny były bardziej prozaiczne."  Tak  Stanisław Potępa zastanawiał się we wstępie do jednego z wydań książki "Fiakrem po Tarnowie" nad tym, co skłoniło go do napisania, a następnie poprawiania, uzupełniania i kolejnych edycji.

To piąte wydanie książki "Fiakrem po Tarnowie". Po raz pierwszy książka ukazała się w 1980 roku, a później w kolejnych wydaniach (1985, 1989, 1999) Stanisław Potępa zmieniał, uzupełniał i dodawał. Ta edycja oparta jest na tekście książki z 1999 roku. Zmieniły się częściowo fotografie, ilustracje oraz reklamy z starych gazet, które są uzupełnieniem tekstu, choć Ci co znają poprzednie wydania odnajdą wiele z nich. Chcieliśmy zaprezentować książkę w całkowicie nowej szacie graficznej, na dobrym papierze, tak aby wydobyć z tych starych materiałów jak najwięcej.

Mamy nadzieję, że "Fiakrem po Tarnowie" ponownie zagości w tarnowskich domach, a wyprawa dorożką po Tarnowie sprzed ponad 100 lat da możliwość zobaczenia co stoi niezmiennie, a co się przez ten czas w mieście zmieniło.

 60,00 zł 36,00 zł
Data dodania produktu do sklepu: poniedziałek, 12 stycznia 2015.
Recenzje


Klienci którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Kocham! Tarnów cd.

Kocham! Tarnów cd.